Strugi Schmith – do intensywnej obróbki drewna

Strugi, podobnie jak wyrzynarki czy pilarki, to elektronarzędzia służące do szybkiej i precyzyjnej obróbki drewna. Strugi elektryczne wykorzystują wał z zamocowanymi ostrzami, który obracając się, skrawa warstwy z powierzchni obrabianego materiału. Urządzenia te, są szeroko stosowane w stolarstwie, ciesielstwie, pracach remontowo-budowlanych, a także pracach związanych z instalowaniem okien i drzwi. Ponadto, heblarki elektryczne stosuje się również wszędzie tam, gdzie wymagane jest wyrównanie powierzchni drewnianych, zmniejszenie ich grubości bądź fazowanie krawędzi, szczególnie w przypadku dużych powierzchni.

Rodzaje strugów elektrycznych

Ze względu na mnogość zastosowań strugów elektrycznych, rozróżnia się kilka ich rodzajów, które posiadają odmienne, charakterystyczne cechy. Najpopularniejsze warianty heblarek to:

  • Strug elektryczny – to najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny typ struga, który w zależności od modelu, może różnić się mocą, a także szerokością i głębokością strugania. Standardowe strugi idealnie sprawdzają się przy wyrównywaniu powierzchni i fazowaniu krawędzi.
  • Strug do strugania wgłębnego – elektronarzędzia tego rodzaju pozwalają na rozpoczęcie strugania w dowolnym miejscu obrabianego materiału, a nie od jego krawędzi, jak ma to miejsce w przypadku standardowych strugów. Strugi do strugania wgłębnego jest pomocy przy wykonywaniu wrębów i rowków.
  • Strug akumulatorowy – zasilany przy pomocy wymiennego akumulatora, zapewnia najwyższą mobilność i swobodę ruchów nawet w miejscach, które nie posiadają dostępu do prądu z sieci elektrycznej. Strugi elektryczne stosowane są najczęściej przy pracach na dachach, na zewnątrz budynków oraz przy pracach związanych z montażem okien i drzwi.
  • Heblarka – zwana również strugiem stołowym, to najczęściej stacjonarne urządzenie, służące do wykonywania powtarzalnego strugania. Heblarki wykorzystywane są najczęściej w stolarniach oraz zakładach związanych z masową obróbką drewna.

Cechy strugów na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych elektronarzędzi, również strugi posiadają cechy i parametry, określające ich przydatność i definiujące, do jakich zadań sprawdzą się najlepiej. Czynniki na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu struga, to:

  • Moc – im strug posiada wyższą moc, tym lepiej radzi sobie z obrabianiem twardych gatunków drewna i zapewnia wyższą wydajność pracy.
  • Szerokość strugania – definiuje, jak szeroki pas materiału jest obrabiany podczas jednego przejazdu elektronarzędziem. Im strug posiada większą szerokość, tym szybciej pozwala na obrobienie dużych powierzchni.
  • Głębokość strugania – podlegająca regulacji, określa ilość materiału, która może być usunięta podczas jednego przejazdu.
  • Prędkość wału – prędkość obrotowa wału z ostrzami przekłada się na efekt finalny obrabianej powierzchni. Im wał pracuje szybciej, tym gładsza jest obrobiona powierzchnia.
  • System odprowadzania wiórów – większość modeli strugów wyposażona jest w przyłącze, pozwalające na podłączenie odkurzacza bądź odsysacza pyłu. Rozwiązanie to gwarantuje utrzymanie czystości w miejscu pracy oraz wpływa na lepszą widoczność obrabianego materiału.

Pomocne akcesoria dla strugów i heblarek

Dodatkowe akcesoria do strugów i heblarek elektrycznych wpływają często na ich działanie oraz funkcjonalność. Najczęściej wybierane akcesoria, to:

  • Prowadnica do struga – prowadnica pozwala na precyzyjne struganie wzdłuż krawędzi obrabianego materiału.
  • Ogranicznik głębokości – pozwala na dokładne dobranie głębokości wrębu struga.
  • Adapter do odsysania pyłu – może służyć do przyłączenia do elektronarzędzia odkurzacza lub odsysacza pyłu, w celu sprawnego usuwania wiórów z obrabianego materiału.
  • Podstawa struga – podstawa umożliwia zamocowania struga do stołu i przekształcenie go w prowizoryczną heblarkę stołową, umożliwiającą precyzyjne obrabianie niewielkich elementów.
  • Funkcja fazowania – niektóre modele strugów posiadają rowki w podstawie, pozwalające na precyzyjne fazowanie krawędzi pod określonym kątem.

Strugi i heblarki Schmith – do precyzyjnych prac z drewnem

Nasze strugi, heblarki i inne elektronarzędzia oraz narzędzia ręczne przeznaczone do obróbki drewna, to pewność solidnego i dokładnego wykonanych prac – w Schmith dbamy o to, aby nasze produkty charakteryzowały się najwyższą jakością wykonania i użytecznością, gwarantując przy tym bezpieczeństwo podczas wykonywania prac.

Postaw na strugi Schmith! Zapraszamy do zakupów!

SCH03P11001
304,63 
Dostępność: > 50 szt.
Moc900W Max prędkość obrotowa16000rpm Typ zasilaniasieciowe
Filtry produktów
Moc
Max prędkość obrotowa
Typ zasilania
Cena

 – 

  • 247
  • 248