Urządzenia wielofunkcyjne

Urządzenia wielofunkcyjne Schmith – elektronarzędzia do wielu zastosowań

Urządzenia wielofunkcyjne, znane również jako multitoole, to poręczne elektronarzędzia, przystosowane do wykonywania wielu zadań, zarówno tych precyzyjnych jak i polegających na szybkim przecięciu danego materiału.

Dzięki wymiennym brzeszczotom oraz oscylacyjnemu ruchowi, urządzenia wielofunkcyjne stosowane są do cięcia, szlifowania, skrobania, polerowania i usuwania fug. Używają ich zarówno profesjonaliści, jak i garażowi majsterkowicze.

Gdzie i do czego stosuje się multitoole?

Urządzenia wielofunkcyjne stosuje się powszechnie do szlifowania i przecinania materiałów takich jak metal, drewno, tworzywa sztuczne czy płyty gipsowo-kartonowe, do skrobania i usuwania farb, lakierów, klejów i silikonów, do usuwania fug spomiędzy płytek a także do wykonywania otworów w różnych materiałach.

Multitoole najczęściej używane są w branżach takich jak:

  • Remonty i prace wykończeniowe – do przycinania paneli podłogowych, docinania listew, usuwania starego silikonu i fug, szlifowania delikatnych nierówności, wycinania otworów w drewnie i płycie gipsowo-kartonowej a także do precyzyjnych prac w ciasnych przestrzeniach i w narożnikach.
  • Prace stolarskie – do precyzyjnego docinania drewna i tworzyw sztucznych, a także do szlifowania niewielkich elementów i zdobień.
  • Prace hydrauliczne – do przecinania i podcinania rur z tworzywa sztucznego lub miedzi, a także do usuwania rdzy i przygotowywania powierzchni pod lutowanie.
  • Prace motoryzacyjne – do usuwania ognisk rdzy, szlifowania w ciasnych i trudno dostępnych przestrzeniach oraz do wycinania uszkodzonych elementów z blachy.
  • Ogrodnictwo – do podcinania zdrewniałych gałęzi.

Rodzaje urządzeń wielofunkcyjnych

Ze względu na mnogość zastosowań i coraz większą popularność urządzeń wielofunkcyjnych, rozróżnia się kilka ich rodzajów, takich jak:

  • Urządzenie wielofunkcyjne sieciowe – cechują się tym, że są zasilane z gniazda elektrycznego za pomocą przewodu. Ich kluczowe cechy to stała moc i nieograniczony czas pracy, dzięki stałemu dostępowi do energii elektrycznej.
  • Urządzenie wielofunkcyjne akumulatorowe – zasilane są przy pomocy wymiennych akumulatorów. Najczęściej, to bezszczotkowe urządzenia wielofunkcyjne, charakteryzujące się wyższą mocą. Cechują się nieograniczoną mobilnością i zapewniają wysoki komfort pracy. Sprawdzają się świetnie przy pracach na zewnątrz, na wysokościach oraz w trudno dostępnych miejscach.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru multitoola?

Wybierając urządzenie wielofunkcyjne warto zwrócić uwagę na jego parametry, które wpływają na komfort i mnogość zastosowań tego elektronarzędzia. Cechy na które warto zwrócić uwagę to:

  • Moc – definiuje siłę urządzenia i jego zdolność do pracy z twardszymi materiałami. Elektronarzędzia przeznaczone do prac amatorskich posiadają moc do 300W, natomiast urządzenia profesjonalne, przeznaczone do ciągłych prac, cechują się mogą przekraczającą 300W.
  • Zakres oscylacji – wyrażany w stopniach, definiuje zakres ruchu brzeszczotu, który przekłada się na szybsze cięcie i wydajniejsze szlifowanie.
  • Częstotliwość oscylacji – określana w liczbie suwów na minutę, definiuje liczbę drgań wykonywanych przez brzeszczot w określonym czasie. Regulowana częstotliwość oscylacji pozwala na odpowiednie dopasowanie tego parametru do rodzaju obrabianego materiału. Niskie wartości wybierane są do precyzyjnego cięcia, natomiast wyższe do szlifowania i skrobania.
  • System wymiany brzeszczotów – urządzenia wielofunkcyjne najczęściej wyposażone są w beznarzędziowy system wymiany brzeszczotów.
  • Oświetlenie LED – wiele modeli multitooli wyposażonych jest w dodatkowe oświetlenie LED, które pomaga podczas wykonywania prac w ciemnych i ciasnych przestrzeniach.

Rodzaje brzeszczotów i ich zastosowania

Brzeszczoty, to nieodłączne akcesoria urządzeń wielofunkcyjnych, które definiują ich zastosowania. Rozróżnia się kilka rodzajów brzeszczotów, takich jak:

  • Brzeszczot do cięcia drewna – najczęściej wykonany jest ze stali węglowej lub bimetalu. Brzeszczoty do cięcia dostępne są w różnych kształtach i z różną liczbą zębów, które wpływa na szybkość i precyzję cięcia.
  • Brzeszczot do cięcia metalu – wykonany ze stali szybkotnącej lub bimetalu, może być wzmocniony dodatkiem kobaltu. Charakteryzuje się bardzo wysoką twardością, dzięki czemu doskonale radzi sobie z przecinaniem miękkich metali takich jak aluminium, miedź czy cienkie stalowe elementy.
  • Brzeszczot uniwersalny – wykonany z bimetalu, służą do przecinania zarówno metali jak i drewna, materiałów drewnopodobnych i tworzyw sztucznych.
  • Brzeszczot do skrobania – to twardy brzeszczot, służący do usuwania farb, klejów, silikonów i fug. W zależności od przeznaczenia, może być bardzo wąski lub szeroki.
  • Brzeszczot do szlifowania – najczęściej wyposażone są w nasyp wolframowy lub diamentowy, który doskonale sprawdza się przy szlifowania drewna, metalu i innych materiałów. Podobnie jak w przypadku innych materiałów ściernych, również brzeszczoty występują w różnych gradacjach.

Multitoole Schmith – do wymagających i precyzyjnych prac

Nasze urządzenia wielofunkcyjne do cięcia, szlifowania i skrobania, to wielozadaniowe elektronarzędzia, przeznaczone do wykonywania szybkich i precyzyjnych prac – w Schmith dbamy o to, aby nasze produkty cechowały się najwyższą jakością wykonania i użytecznością.

Postaw na multitoole Schmith! Zapraszamy do zakupów!

SCH03P09001
268,60 
Dostępność: > 50 szt.
Moc300W Typ zasilaniasieciowe Masa1,4kg
S-NWB-0
325,34 
Dostępność: > 50 szt.
Ilość akumulatorów w zestawie0 Typ zasilaniaakumulatorowe ProducentSchmith
Filtry produktów
Moc
Typ zasilania
Ilość akumulatorów w zestawie
Cena

 – 

  • 218
  • 265