Opalarki Schmith – urządzenia o wielu zastosowaniach

Opalarki to wszechstronne elektronarzędzia, które służą do generowania gorącego powietrza o określonej temperaturze i przepływie. Umożliwia osiągnięcie nawet bardzo wysokich temperatur, dzięki czemu opalarki elektryczne są szeroko wykorzystywane przez profesjonalistów i majsterkowiczów w bardzo wielu branżach.

Wszechstronność opalarek sprawia, że doskonale spisują się w wielu pracach, takich jak:

  • Usuwanie starych powłok – opalarki do usuwania powłok lakierniczych świetnie sprawdzają się przy usuwaniu farb, lakierów, tapet, naklejek i innych materiałów z różnych powierzchni, takich jak drewno, metal czy tworzywa sztuczne. Wraz z opalarkami, do usuwania naklejek często używa się dodatkowo szpachelkiskrobaki.
  • Obróbka tworzyw sztucznych – opalarki dzięki możliwości regulacje temperatury, umożliwiają odpowiednie dostosowanie jej do obrabianego tworzywa sztucznego, a tym samym wygodne jego formowanie, zgrzewanie i wyginanie.
  • Lutowanie i spawanie – urządzenia generujące gorące powietrze stosuje się do lutowania i spawania różnego rodzaju tworzyw sztucznych.
  • Odmrażanie – gorące powietrze szybko i skutecznie rozmraża zamarznięte rury wodne, zamki, kłódki czy różnego rodzaju mechanizmy.
  • Osuszanie – opalarki z powodzeniem mogą być stosowane do osuszania wilgotnych powierzchni, takich jak miejscowo, świeżo położone tynki czy niewielkie obszary zagruntowane przed malowanie.
  • Oklejanie i wrapping – urządzenie generujące gorące powietrze są nieocenionymi pomocnikami przy aplikacji folii samoprzylepnych, folii samochodowych, olein meblowych i okładzin termokurczliwych. Zapewniają równomierne rozgrzanie materiału, co umożliwia jego dowolne kształtowanie i eliminowanie pęcherzyków powietrza.
  • Rozpalanie grilla i ogniska – a także przy rozpalaniu kominka, strumień gorącego powietrza znacznie ułatwia rozpalenie ognia.

Dzięki szerokiemu spektrum zastosowania, opalarki stosowane są powszechnie w warsztatach samochodowych, warsztatach stolarskich, warsztatach lakierniczych, na placach budowy, w serwisach, w gospodarstwie domowym a także w przemyśle.

Rodzaje i typy opalarek

Ze względu na szeroki wachlarz zastosowań, dostępne jest kilka rodzajów opalarek, które różnią się względem siebie i pozwalają na dokładniejsze wykonywanie określonych czynności. Najpopularniejsze i najczęściej wybierane rodzaje opalarek to:

  • Opalarka elektryczna – to standardowy i najpopularniejszy typ tego urządzenia. Jest zasilana sieciowo i charakteryzuje się wysoką mocą, niewielkim zakresem regulacji temperatury i bezawaryjną pracą. Opalarki elektryczne stosowane są przy pracach budowlanych, remontowych, warsztatowych i hobbystycznych. Posiadają regulację temperatury przy pomocy przycisków lub pokrętła.
  • Opalarka precyzyjna – czy też opalarka z dyszą redukcyjną, pozwalająca na skoncentrowanie strumienia gorącego powietrza w niewielką powierzchnię. Stosowane są do lutowania i spawania tworzyw sztucznych, a także do obkurczania izolacji termokurczliwych oraz w modelarstwie. Ze względu na określony typ zastosowania, opalarki precyzyjne posiadają dokładną regulację temperatury i przepływu powietrza.
  • Opalarka akumulatorowa – cechuje się wysoką mobilnością i wygodą użytkowania. Opalarki akumulatorowe stosuje również w miejscach bez dostępu do sieci elektrycznej, takich jak prace na zewnątrz budynków czy na wysokościach.

Akcesoria rozszerzające możliwości opalarek

Opalarki mogą być wyposażone w szereg dodatkowych akcesoriów, które zwiększają możliwości ich zastosowań oraz dodają nowe funkcje. Najpopularniejsze akcesoria to:

  • Dysze – różne rodzaje dysz pozwalają na dostosowanie strumienie gorącego powietrza do konkretnego zadania. Najpopularniejsze rodzaje dysz to dysza szeokostumieniowa, dysza redukcyjna, dysza szczelinowa, dysza reflektorowa oraz dysza spawalnicza.
  • Czujnik temperatury – montowany najczęściej na górze obudowy opalarki, pozwala na precyzyjne monitorowanie temperatury obrabianej powierzchni. Czujniki temperatury stosowane są najczęściej w urządzeniach, które użytkowane są do pracy z tworzywami sztucznymi i foliami.
  • Regulacja temperatury – w zależności od modelu, może być płynna lub skokowa, co pozwala na dostosowanie narzędzia do rodzaju wykonywanej pracy.
  • Wyświetlacz LCD – urządzenia z wyświetlaczem umożliwiają precyzyjne dobranie i monitorowanie temperatury gorącego powietrza.

Na co zwracać uwagę wybierając opalarkę?

Wybierając urządzenie do pracy, warto zwrócić uwagę na kilka jego cech i parametrów, które określają funkcjonalność elektronarzędzia. Parametry na które warto zwrócić uwagę to:

  • Moc – określa szybkość nagrzewania powietrza oraz maksymalną temperaturę powietrza, którą urządzenie jest w stanie wygenerować. Standardowe opalarki posiadają moc od 1400W do 2000W, natomiast urządzenia specjalistyczne cechują się mocą przekraczającą 2000W.
  • Zakres regulacji temperatury – szeroki zakres regulacji temperatury pozwala na płynne dostosowanie jej do aktualnie wykonywanej pracy i rodzaju obrabianego materiału.
  • Przepływ powietrza – możliwość regulacji przepływu powietrza wpływa na funkcjonalność urządzenia. Niski przepływ sprawdza się przy precyzyjnych pracach, natomiast wysoki przepływ jest skuteczniejszy przy nagrzewaniu większych powierzchni.

Opalarki Schmith –  ręczne generatory gorącego powietrza

Nasze opalarki to funkcjonalne i wielozadaniowe urządzenia, przeznaczone do wykonywania wielu prac zarówno przez profesjonalistów jak i majsterkowiczów – w Schmith dbamy o to, aby nasze produkty charakteryzowały się najwyższą jakością wykonania i użytecznością.

Postaw na opalarki Schmith! Zapraszamy do zakupów!

SCH03P10001
165,84 
Dostępność: > 50 szt.
Max temperatura nawiewu600°C Moc2000W Typ zasilaniasieciowe
Filtry produktów
Moc
Max temperatura nawiewu
Typ zasilania
Cena

 – 

  • 134
  • 135