Mieszarki Schmith – do rozrabiania zapraw i klejów
Mieszarki to urządzenia znajdujące zastosowanie w wielu branżach, szczególnie w budownictwie i podczas remontów. Mieszadła stosują powszechnie budowlańcy, malarze i glazurnicy. Pozwalają one na szybkie i efektywne mieszanie różnych materiałów, takich jak zaprawy, kleje, gipsy, masy czy żywice. Stosowanie mieszarek umożliwia uzyskanie jednolitej masy bez grudek i pęcherzyków powietrza, co przekłada się na lepszy efekt końcowy wykonanej pracy.
Mieszadła budowlane to elektronarzędzi, przeznaczone do mieszania różnych substancji, płynnych, półpłynnych i sypkich, zapewniając jednolitą konsystencję mieszanki. Wykorzystywane są do wielu prac takich jak mieszanie zapraw murarskich, zapraw tynkarskich, cementu, wapna, kleju do płytek, wylewek samopoziomujących, farb, lakierów oraz różnego rodzaju klejów i mas szpachlowych.
Budowa i funkcje mieszarek
Standardowe, najczęściej spotykane mieszarki zbudowane są z kilku komponentów, takich jak:
- Silnik – to źródło napędu, które determinuje wydajność mieszarki i jej zdolność do mieszania ze sobą różnych materiałów.
- Przekładnia – określa i reguluje prędkość obrotową silnika, a także określa moment obrotowy, niezbędny do mieszania opornych materiałów.
- Uchwyt – najczęściej wyposażony w gniazdo na gwint M14, służy do mocowania wymiennych mieszadeł o różnych kształtach i rozmiarach.
- Rękojeść – zapewnia pewny i komfortowy chwyt urządzenia. Najczęściej rękojeść posiada ergonomiczny kształt i pokryta jest antypoślizgowymi materiałami, które zwiększają bezpieczeństwo i komfort użytkowania elektronarzędzia.
- Regulator obrotów – najczęściej zintegrowany z włącznikiem, pozwala na dostosowanie ilości obrotów do rodzaju i konsystencji mieszanego materiału. Niskie obroty pozwalają na wydajniejsze mieszanie gęstych mas, natomiast wyższe sprawdzają się w przypadku mieszania cieczy i żywic.
Rodzaje mieszarek i ich zastosowania
Ze względu na mnogość zastosowań, istnieje kilka rodzajów mieszarek, które cechują się określonymi funkcjami i zakresem prac przy których mogą być wykorzystywane. Najpopularniejsze rodzaje mieszarek do zapraw to:
- Mieszarka jednowrzecionowa – charakteryzuje się kompaktową budową, dzięki czemu jest łatwa do przewożenia i niezwykle lekka. Stosuje się ją do mieszania mniejszych ilości materiałów, takich jak farby, lakiery, kleje, zaprawy tynkarskie i gładzie szpachlowe. Mieszadła jednowrzecionowe to najpopularniejszy rodzaj mieszarek budowlanych.
- Mieszarka dwuwrzecionowa – wyposażone są w dwa mieszadła, które obracają się w przeciwnych kierunkach, dzięki czemu szybko i efektywnie mieszają nawet duże ilości materiałów, również tych o wysokiej gęstości. Mieszarki do tynków i betonu najczęściej posiadają dwa mieszadła, dzięki czemu minimalizują efekt ciągnięcia, zwiększając tym samym szybkość i komfort pracy, a także ułatwiając kontrolę nad narzędziem.
- Mieszarka wolnostojąca – czyli mieszarka stacjonarna, to urządzenia przeznaczone do mieszania dużych ilości materiałów, które charakteryzuje się bardzo wysoką mocą i stabilną konstrukcją. Mieszarki wolnostojące stosowane są w przemysłowych zastosowaniach, a także na dużych budowach.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszarki?
Wybierając mieszarkę do kleju, farby, tynku czy betonu, warto zwrócić uwagę na jej parametry, które określają zakres prac, do których urządzenie może być używane. Parametry na które warto zwrócić uwagę to:
- Moc – wpływa na zdolność urządzenia do mieszania różnych materiałów, a także na ilość materiałów, które mogą zostać jednocześnie mieszane.
- Moment obrotowy – im wyższy moment obrotowy, tym gęstsze substancje mogą być mieszanie przy pomocy mieszalnika.
- Liczba mieszadeł – w zależności od rodzaju – jednowrzecionowego lub dwuwrzecionowego, definiuje szybkość i efektywność mieszania.
- Długość przewodu – ze względu na szerokie zastosowania mieszarek, od mieszania betonu aż do mieszania farb, bardzo ważnym parametrem jest długość kabla zasilającego, który wpływa na komfort użytkowania urządzenia, ze względu na częste problemy z dostępem do energii elektrycznej, szczególnie na pustych i nowych budowach.
- System łagodnego rozruchu – zapobiega gwałtownemu szarpnięciu podczas uruchamiania urządzenia, co wpływa na komfort pracy i minimalizuje ryzyko rozchlapania mieszanych materiałów.
- Blokada włącznika – to cecha szczególnie przydatna w urządzeniach, przeznaczonych do częstej lub ciągłej pracy. Umożliwia długotrwałe mieszanie bez konieczności ciągłego trzymania przycisku.
- Dostępność mieszadeł – większość modeli mieszarek posiada uniwersalne gniazdo na gwint M14, które umożliwia podłączenie do urządzenia różnego rodzaju końcówek do mieszania. Najczęściej wykorzystywane typu mieszadeł, to mieszadła ślimakowe oraz mieszadła z pierścieniami.
Mieszarki Schmith – dla jednolitej konsystencji mieszanki
Nasze mieszarki to profesjonalne urządzenia, przeznaczone do amatorskich i zawodowych prac. Stosuje się je do mieszania zapraw, betonów, tynków, klejów, farb i lakierów – w Schmith dbamy o to, aby nasze produkty charakteryzowały się najwyższą jakością wykonania i użytecznością, zapewniając tym samym najlepsze możliwe rezultaty prac.
Postaw na mieszarki Schmith! Zapraszamy do zakupów!