Grzejniki Schmith – alternatywne źródła ogrzewania
Grzejniki elektryczne to urządzenia, które bardzo skutecznie sprawdzają się przy dogrzewaniu i ogrzewania biur, pokojów, łazienek, sypialni i innych pomieszczeń użytkowych. Zastosowanie przenośnych grzejników różni się w zależności od ich rodzaju oraz zaawansowania technologicznego. Proste modele posiadają manualne sterowanie mechaniczne, a urządzenia bardziej zaawansowane, sterowane są poprzez Wi-Fi i posiadają wiele przydatnych funkcji.
Przenośny grzejnik należy dopasować do rodzaju, wysokości i wielkości pomieszczenia, które ten ma za zadanie ogrzewać. Do utrzymania stałej temperatury, konieczne jest użytkowanie urządzenia o wyższej mocy. W przypadku chęci chwilowego dogrzania danego obszaru, znajdującego się nawet na dużej przestrzeni, wystarczy grzejnik cechujący się niższą mocą grzewczą. Oprócz mocy, bardzo ważnym parametrem jest energooszczędność, która definiuje koszt ogrzewania. Dlatego też nowsze modele wyposażone są w wiele zaawansowanych funkcji, które optymalizują czas pracy i moc urządzenia, utrzymując określoną temperaturę przy jednoczesnej, maksymalnie redukcji kosztów energetycznych.
Rodzaje nowoczesnych grzejników elektrycznych
W zależności od zastosowania i stopnia zaawansowania, rozróżnia się kilka rodzajów grzejników elektrycznych. Każdy z nich cechuje się innymi właściwościami oraz stosowany jest w przypadku innych potrzeb. Ze względu na budowę, urządzenia grzewcze dzieli się na:
- Termowentylatory – często określane też jako farelki. Ich działanie polega na wydmuchiwaniu ciepłego powietrza, dzięki czemu są w stanie bardzo szybko dogrzać niewielkie obszary. Stosowane są przede wszystkim do chwilowego ogrzewania biur, pomieszczeń roboczych czy innych, niewielkich przestrzeni.
- Grzejniki konwektorowe – najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach, w których brakuje stałego ogrzewania oraz takich, które użytkowane są tylko przez określony czas w ciągu roku. Grzejniki elektryczne konwektorowe, podnoszą temperaturę powietrza dzięki jego ogrzewaniu. W sprzedaży występują modele wyposażony w wentylatory, pomagające wymieniać ciepło oraz modele z naturalnym obiegiem powietrza.
- Grzejniki ceramiczne – czy też grzejniki z wkładem ceramicznym – działanie tego rodzaju urządzeń, polega na nagrzaniu panelu ceramicznego, który cechuje się nie tylko bardzo szybkim nagrzewaniem, ale również doskonałymi właściwościami magazynowania ciepła. Dzięki temu, grzejniki ceramiczne oddają ciepło nawet wtedy, gdy zostaną odłączone od prądu po skończonej pracy. Są to wydajne i energooszczędne urządzenia, które świetnie spisuję są podczas konieczności długotrwałego stosowania.
Po za samym rodzajem grzejnika elektrycznego, równie ważnymi cechami są dodatkowe usprawnienia, takie jak:
- Termostat – służy utrzymaniu stałej, określonej temperatury. Grzejniki elektryczne z termostatem sprawdzają się znakomicie przy ogrzewaniu pomieszczeń, w którym żądana jest dana temperatura powietrza.
- Poziom emitowanego hałasu – choć urządzenia grzewcze nie generują nadmiernego hałasu, warto zwrócić uwagę na ten czynnik, szczególnie jeśli grzejnik wykorzystywany jest w biurze lub pomieszczeniu takim jak sypialnia.
- Zabezpieczenia – wszystkie wysokiej jakości modele grzejników, bez względu na rodzaj, wyposażone są w podstawowe zabezpieczenia, takie jak automatyczny wyłącznik w przypadku przegrzania czy czujnik przechylenia z funkcją automatycznego wyłączenia urządzenia.
- Obudowa – w przypadku obudowy ważny jest nie tylko aspekt wizualny, ale również jej szczelność i zabezpieczenia, chroniące przed dotknięciem grzałki. Ponadto, niektóre rodzaje grzejników posiadają na obudowie uchwyty, pozwalające na powieszenie ich na ścianie.
- Sterowanie – urządzenia w zależności od swojego zaawansowania, mogą być sterowane poprzez przyciski i pokrętła, piloty oraz aplikacje, które łączą się z grzejnikiem poprzez Wi-Fi.
- Ustawienia czasu ogrzewania – pozwalają na zdalne lub zaprogramowane załączanie się urządzenia o określonej porze lub w przypadku spadku temperatury do ustawionego poziomu.
- Rodzaj – w dużej części uzależniony od rodzaju grzejnika. Rozróżnia się grzejniki stojące, grzejniki ścienne oraz grzejniki kolumnowe – stałe lub obrotowe.
Jak wybrać odpowiednie urządzenie grzewcze do swoich potrzeb?
Grzejnik elektryczny powinien być dobierany na podstawie swojej efektywności energetycznej. Urządzenie zbyt słabe, wykorzystywane na dużej powierzchni, nie zapewni wystarczającej mocy do jej ogrzania. Zbyt mocne urządzenie z kolei, będzie powodem niepotrzebnego zużywania energii elektrycznej, a tym samym będzie generować niepotrzebne koszty.
Aby dobrać odpowiednie urządzenie grzewcze, należy obliczyć potrzebną moc w odniesieniu do danego pomieszczenia oraz jego wysokości, uwzględniając przy tym, czy dana powierzchnia jest ocieplona czy nie.
Grzejniki elektryczne Schmith – ogrzewanie dla domu i biura
Nasze grzejniki elektryczne to niezastąpione źródła ciepła – w Schmith dbamy o to, aby nasze urządzenia cechowała niezawodność, wysoka funkcjonalność i nienaganna estetyka. Nasz asortyment urządzeń grzewczych to zapewnienie wysokiego komfortu jego użytkownikom.
Postaw na grzejniki elektryczne Schmith! Zapraszamy do zakupów.