Wentylatory Schmith – niezastąpione podczas upałów

Wentylatory czy też wiatraki domowe, to niezastąpione urządzenia, które przynoszą chłodny powiew i orzeźwienie w gorące dni, a także poprawiają cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, w którym pracują. Wentylatorytermowentylatory to urządzenia wykorzystywane przede wszystkim w domach, mieszkaniach, biurach, warsztatach oraz innych pomieszczeniach, w których pracuje się i przebywa. Zapewniają komfort termiczny, lepszą cyrkulację powietrza, usuwają nieprzyjemne zapachy poprzez mieszanie powietrza, a także wpływają pozytywnie na koncentrację i wydajność w upalne dni.

Jak działają wentylatory?

Urządzenia którymi są wentylatory, posiadają bardzo prostą zasadę działania, która opiera się na silniku elektrycznym napędzającym wirnik z łopatkami. Łopatki obracając się, wytwarzają różnicę ciśnień, która zasysa powietrze z jednej strony wiatraka i wypycha je z drugiej. Powietrze wprawione w ruch zostaje schłodzone, dodatkowo mieszając się z cieplejszym, nie zmieszanym powietrzem, co powoduje uczucie obniżenia temperatury.

Rodzaje i typy wiatraków i wentylatorów

Istnieje kilka rodzajów wentylatorów, dostosowanych do różnych potrzeb, preferencji oraz posiadających niekiedy specyficzne cechy. Rozróżnia się kilka podstawowych typów urządzeń chłodzących powietrze, którymi są:

  • Wentylator biurkowy – to kompaktowe, niewielkie, przenośne urządzenia, przeznaczone do postawienia na biurku lub stole. Wiatraki biurkowe najczęściej posiadają kilka ustawień prędkości nadmuchu oraz możliwość regulacji kąta nachylenia i samoczynnego obracania się. Wentylatory na biurko są ciche, energooszczędne i dostosowane do indywidualnego użytku.
  • Wentylator stojący – swoją budową przypomina wentylator biurowy, z tą różnicą, iż ten jest dostosowany do postawienie na podłodze i posiada teleskopową rurkę, umożliwiającą regulację jego wysokości. Wentylator podłogowy najczęściej również posiada różne tryby nadmuchu, funkcję oscylacji oraz regulację kąta nachylenia. Wentylatory stojące przystosowane są do większych pomieszczeń i jednocześnie ochłody kilku osób.
  • Wentylator kolumnowy – określany również jako wentylator wieżowy, posiada prostą, pionową konstrukcję, najczęściej o nowoczesnym designu. Jego zasada działania jest podobna jak w przypadku standardowych wiatraków, jednak wentylator kolumnowy zasysa powietrze przez otwory w obudowie i wydmuchuje je szczelinami umieszczony po przeciwległej stronie wlotów, tworząc równomierny strumień powietrza. Wentylatory pokojowe charakteryzują się cichą pracą oraz mnogością funkcji, takich jak timer, pilot zdalnego sterowania czy jonizator powietrza.
  • Wentylator sufitowy – tego typu wentylatory montowane są na stałe na sufitach, zapewniając doskonałą cyrkulację powietrza w całym pomieszczeniu. Zadaniem wentylatorów sufitowych jest wyrównanie temperatury między górną i dolną częścią pomieszczenia, ochładzając je lub ogrzewając, poprzez zmianę kierunku działania łopat. Urządzenia montowane na sufitach, bardzo często posiadają dodatkowe oświetlenia, dzięki czemu z powodzeniem mogą służyć jako źródła światła.
  • Wentylator turbinowy – to jeden z niewielu typów wentylatorów, który często wykorzystywany jest przemysłowo. Charakteryzuje się bardzo dużą mocą i wydajnością, generując silny strumień powietrza. Wentylatory turbinowe stosuje się do szybkiego przewietrzenia pomieszczenia lub osuszenia w nim podłóg po gruntownym sprzątaniu.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając wentylator?

Wybierając odpowiedni wentylator, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech, które mają wpływ na jego wydajność i komfort użytkowania. Cechy na które warto zwrócić uwagę, to:

  • Moc wentylatora – określa wydajność oraz siłę nadmuchu urządzenia. Moc wentylatora powinna być dobrana do wielkości pomieszczenia, w którym ten będzie pracował. Niewielkie pokoje i biura nie wymagają wiatraków o dużej mocy, natomiast duże pomieszczenia tak.
  • Prędkość nadmuchu – wentylatory w większości posiadają różne tryby ustawień prędkości, pozwalając na dostosowanie mocy nawiewu do warunków w pomieszczeniu. Niskie biegi zapewniają delikatny powiew, określany jako bryza, natomiast wyższe, służą do skutecznego chłodzenia.
  • Przepływ powietrza – parametr ten wyrażany jest w m³ na godzinę i określa ilość powietrza, jaką wentylator jest w stanie przerobić w określonej ilości czasu pracy. Im ilość ta jest wyższa, tym szybciej i skuteczniej wentylator ochładza pomieszczenie.
  • Poziom generowanego hałasu – wyrażany w decybelach, określa głośność pracy wentylatora. Wybierając wentylator do biura, pokoju lub sypialni, warto postawić na ciche urządzenia.
  • Oscylacja – wiatraki oraz wentylatory kolumnowe mogą posiadać funkcję oscylacji, która odpowiada za automatyczne obracanie się głowicy wentylatora, zwiększając tym samym zasięg jego działania i równomiernie rozprowadzając powietrze.
  • Regulacja kąta nachylenia – pozwala na skierowanie generowanego strumienia w górę lub w dół.
  • Funkcja timera – timer umożliwia ustawienie czasu pracy wentylatora, po upływie którego ten automatycznie się wyłączy.
  • Pilot zdalnego sterowania – najczęściej w pilot wyposażone są wentylatory kolumnowe. Pozwala on na zmianę funkcji i ustawień urządzenia na odległość.

Wiatraki i wentylatory Schmith – idealne na upalne dni

Nasze wiatraki i wentylatory to urządzenia idealne do schładzania pomieszczeń w ciepłe i upalne dni – w Schmith dbamy o to, aby nasze produkty charakteryzowały się najwyższą jakością wykonania i użytecznością.

Postaw na wentylatory Schmith! Zapraszamy do zakupów!

IESCH 042
378,43 
Dostępność: > 50 szt.
Typkolumnowy Moc45W Zasilaniesieciowe
IESCH 038
1
197,72 
Dostępność: > 50 szt.
Typbiurkowy Moc30W Zasilaniesieciowe
IESCH 040
225,07 
Dostępność: > 10 szt.
Typstojący Moc50W Zasilaniesieciowe
Filtry produktów
Typ
Moc
Cena

 – 

  • 160
  • 308